regionalne

Pogoria 3 molo

Niewątpliwie nową atrakcją dla plażowiczów i cyklistów Pojezierza Dąbrowskiego jest od 2011 roku molo na akwenie Pogoria 3. Nie było by w tym nic, aż tak niezwyczajnego, gdyby nie fakt że jest to jedno z niewielu takich pomostów które posiada zakręt oraz wieżyczkę ratowników WOPR.

 


 

SOSNOWIEC, wczoraj i dziś

Naprzemienne stare i nowe ujęcia miasta Sosnowca. Film wykonany za pomocą BenQ DC-840 i interpolonany do rozdzielczości HD 720p, film zawiera drobne literówki i mały błąd w języku niemieckim. W planach na 2012 rok stworzenie podobnego filmu na sprzęcie FullHD.

 


 

Cement mill Grodziec – dark girl in factory

Cement mill „Grodziec” in Bedzin once a big producer of cement in Poland and worldwide , today industrial Mecca for photographer. In this film the object presented as a dark backdrop. Cementownia Grodziec w Będzinie kiedyś wielki producent cementu w Polsce i na świecie, dziś mekka fotografujących industrial. W tym filmie obiekt został mrocznie zaprezentowany.

 


 

Egzotarium – Sosnowiec 2009

Wideo-relacja z IV zlotu modelarzy kolejowych w standardzie „TT”. Na zlocie byli przedstawiciele Polski, Niemiec i Słowacji. Impreza miała miejsce z Zespole Szkół Technicznych i Licealnych (tzw. Kolejówka) w dniach 19-20.03.2011r.

 


 

Wystawa Prac Młodzieży – Al. Zwycięstwa

Wystawa prac młodzieży pod hasłem:”Dobry zawód to Twoja przyszłość” zorganizowana przez uczniów Zespołu Szkół Architektoniczno Budowlanych w Sosnowcu Zagórzu. Wystawa odbyła się 17 czerwca 2009 między platanami na Al. Zwycięstwa nieopodal UM.

 


 

Wojkowice i Pogoria – Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

WPierwsza rowerowa Wycieczka z cyklu. „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD”. Trasa biegła dookoła zbiornika Pogoria IV z wizytą w połowie trasy w kościele pw.Św. Marcina w Wojkowicach, następnie dookoła Pogorii III, i zakończenie w parku Zielona w D.G.

 


 

Las Zagórski – Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

Wideorelacja z wycieczki zorganizowanej w ramach cyklu „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD”, która odbyła się w sobotę 18.IV 2009r. Rozpoczęcie o godz. 15 krótką historią Zagórza po czym ok 4 godzinny przmarsz lasem zagórskim z podziwianiem przyrody, biedaszybów, upadowych kopalni Mortimer, bunkrów z II WŚ. Zakończenie imprezy w Parku Leśna z mini ZOO na sosnowieckim Kazimierzu. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 


 

Winter in Sosnowiec

PSlide Show about winter in south Poland in Sosnowiec, it was one of the largest cities in the Silesian Voivodeship and Upper Silesian Industry Area. Sosnowiec belongs to Zagłębie Dąbrowskie (which is part of Lesser Poland), not to Silesia. Pokaz zdjęć zimowych w Sosnowcu. Sosnowiec to miasto w województwie śląskim i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Sosnowiec należy do ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO (cz. małopolski), niepoprawnie kojarzony i mylony jest ze śląskiem.

 


 

… więcej filmów w portalu YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>