O mnie …

Parę słów o sobie, czyli prolog

Urodziłem się 18 kwietnia 1987 r. w Katowicach, ale od samego początku moje życie związane było z Zagłębiem Dąbrowskim. Początkowo mieszkałem w Dąbrowie Górniczej – Ząbkowicach, a od 6 roku życia w Sosnowcu.Edukację swą zacząłem w Szkole Podstawowej nr 22 im A.Urbanowicz, w klasie 5 szkoły podstawowej, zmieniona została reforma szkolnictwa i po szkole podstawowej zacząłem uczęszczać do Gimnazjum nr 16 (obecnie już im. M.Konopnickiej).
Po 3 latach spędzonych w Gimnazjum, rozpocząłem kolejny etap kształcenia w Technikum Elektronicznym w Zespole Szkół Zawodowych nr 10 (obecnie Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych). Edukacje w szkole średniej zakończyłem zdając maturę i egzamin zawodowy, otrzymując tytuł technik elektronik o specjalności „Systemy i sieci komputerowe”.
Po szkole średniej przyszedł czas na wybór uczelni wyższej, którą stała się Politechnika Śląska, konkretnie Wydział Transportu w Katowicach i specjalność eksploatacja pojazdów szynowych, gdzie zdobyłem tytuł inżyniera. Aktualnie studiuję na II stopniu, BHP w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Zainteresowania i pasje …

Zainteresowań i pasji posiadam bardzo wiele, postaram się je pokrótce przedstawić. W wieku 16 lat bardzo polubiłem elektronikę, stąd też wybrałem już kierunkowo szkołę średnią jaką było w/w technikum. Lubie sobie czasami coś ponaprawiać, polutować oraz staram się być na bieżąco z nowinkami z branży IT.
Jestem patriotą zarówno na szczeblu krajowym jak i lokalnym. Dlatego też interesuje się bardzo moim miastem i regionem, i przy każdej okazji staram się eksponować jego walory kulturalne, przyrodnicze czy historyczne. Zainteresowanie to jest o tyle szczególne, gdyż Zagłębie Dąbrowskie i miasta go tworzące (Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górn.,Sosnowiec) często postrzegane są jako śląskie co nie tylko jest błędem merytorycznym, ale obraża mieszkańców tego regionu.
Kolej jest moim hobby od zawsze, prawdopodobnie dlatego, iż cała moja rodzina jest kolejarska i od zawsze jeździłem pociągami i lubiłem stukot kół o złącze szyn. Interesuje się nią pod wieloma względami zarówno historycznym danych linii, jak i taborem starym i nowym po prostu wszystkim. Hobby to realizuje aktualnie po przez studia na takim właśnie kierunku.
Ostatnim hobby które wykrystalizowało się przy okazji w/w to fotografia i amatorskie składanie filmików do You Tube’a. Ponadto lubię chodzić po górach i jeździć na rowerze i nartach. W miarę możliwości edytuje również polską Wikipedę o swoje zdjęcia i poprawiam niektóre artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>